صفحه اصلی / اسلایدر ویژه / تسهیلات بانکی برای پرورش دهندگان شترمرغ

تسهیلات بانکی برای پرورش دهندگان شترمرغ

با شرایطی که بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات به پرورش‌دهندگان شترمرغ اعمال کرده است، تنها 30 نفر از پرورش‌دهندگان این پرنده در سراسر کشور موفق به دریافت تسهیلات بانکی شده‌اند.
فاطمه مینایی،‌معاون بررسی‌های اقتصادی اداره نظارت بر طرح‌ها و عملیات اعتباری بانک کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا گفت: عدم آگاهی کافی پررش‌دهندگان شترمرغ از بازار این محصول باعث ایجاد مشکلاتی در تامین بودجه لازم شد و به همین دلیل، کارشناسان بانک کشاورزی با اعمال شرایطی پرداخت تسهیلات بانکی را محدود کردند که با کاهش استقبال پرورش‌دهندگان از تسهیلات بانکی روبه‌رو شد.
وی عنوان کرد: باتوجه به عدم وجود کشتارگاه‌های صنعتی و صنایع تبدیلی به‌ویژه دباغی پوست شترمرغ در ایران، بسیاری از پرورش‌دهندگان این پرنده موفق به کسب سود کافی در این زمینه نشدند.
مینایی ادامه داد: در حال حاضر بانک کشاورزی تنها به متقاضیانی تسهیلات پرداخت می‌کند که قادر به پرداخت سرمایه‌های فیزیکی باشند، یعنی تسهیلات پرداختی بانک، تنها محدود به پرنده‌های مولد است.
وی افزود: باتوجه به این‌که بازار شترمرغ در خارج از کشور مهیاست، درصورتی‌که متقاضی دریافت تسهیلات، یک شریک خارجی داشته باشد، می‌تواند از تسهیلات بانکی به‌طور کامل برخوردار شود.
مینایی اظهار داشت: شایسته است دامداران به‌جز پرورش شترمرغ در زمینه‌های دیگری نیز فعالیت کنند تا درصورت بروز مشکلات مالی قادر به ادامه فعالیت در این زمینه باشند.
وی گفت: همچنین لازم است بانک کشاورزی برای ایجاد و گسترش صنایع تبدیلی در این بخش به‌ویژه بسته‌بندی و دباغی پوست شترمرغ تسهیلاتی پرداخت کند.
مینایی تصریح کرد: باتوجه به این‌که نصف واحدهای فعال در بخش پرورش شترمرغ بدون مجوز هستند، شایسته است وزارت جهاد کشاورزی با شناسایی و اعطای مجوز به این واحدها، کنترل بیشتری بر روی این صنعت داشته باشد.
گفتنی است، به‌دلیل استقبال اندک پرورش‌دهندگان شترمرغ از تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی، میزان دقیق این تسهیلات به‌صورت جداگانه از سوی کارشناسان بانک مشخص نشده است .

 

09124439674

این مطالب را نیز ببینید!

پرورش جوجه بوقلمون از روز دوم تا دهم

بستر در روز دوم تا دهم بسترهای مرطوب و کیک شده را به طور روزانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

لینک تلگرام | 09124439674
لینک اینستاگرام | nemunetak