صفحه اصلی / اخبار سایت / افزایش سود پرورش دهنده با مدیریت پرورش طیور

افزایش سود پرورش دهنده با مدیریت پرورش طیور

جاوید بهروزین در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران تبریز افزود: افزایش آگاهی از نیازهای طیور و رعایت نمودن راهکارهای اقتصادی در رابطه با پرورش طیور به نوعی کاهش ضرر و زیان را در پی دارد.

وی تشریح کرد: سطح مدیریت پرورش و یا به عبارتی عوامل مدیریتی تاثیرگذار در میزان

بهره وری و تولید در سالن های طیور است.

بهروزین از عوامل تاثیرگذار در تولید گوشت سفید طیور گفت و ادامه داد: مدیریت تهویه، دما و رطوبت نقش مهمی در تولید و سلامتی گلّه ایفا می کند.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: مدیریت تهویه عملی است که درآن تهویه به بهترین شکل امکانپذیر بوده و گرد و غبار و گازهای سمّی و آلوده از سالن مرغداری خارج و هوای تازه جایگزین آن می شود.

وی با بیان دمای مناسب برای تولید بهینه طیور افزود: دمای مناسب دمایی است که طیور بهترین تولید را از خود نشان داده و بدن آنها در مقابل آن دما کوچکترین واکنش و استرسی را نداشته باشد، بنابراین مدیریت دما را می توانی ایجاد دمایی مناسب با بهره وری کامل از سوخت و انرژی قلمداد نماییم.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی اظهار داشت: رطوبت مناسب، درصدی از رطوبت است که در مجاورت ان طیور بهترین تبادلات تنفسی را انجام داده و بالاترین مقاومت را در مقابل ویروس ها و باکتری ها از خود نشان می دهند.

بهروزین تاکید کرد: نقص هر یک از این عوامل، طیور را با مشکل جدی رو به رو ساخته و ضمن کاهش میزان تولید به تولید کننده آسیب های سنگینی وارد خواهد شد.

 

09124439674

این مطالب را نیز ببینید!

نقش تهویه در پرورش جوجه یکروزه

میزان تهویه سالنهای پرورش بوقلمون بسته به فصل، گرمای محیط، رطوبت محیط، سن پرندگان، شکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

لینک تلگرام | 09124439674
لینک اینستاگرام | nemunetak