صفحه اصلی / اسلایدر ویژه / مژده به پرورش دهندگان بوقلمون

مژده به پرورش دهندگان بوقلمون

رئیس جمهور برای ترخیص نهاده‌های دامی سرگردان در بندر امام خمینی برای اختصاص ارز 1226 دستور ویژه داد.

مدیرعامل شرکت نهاده‌های دامی جاهد با اعلام این مطلب گفت: حدود یک ماهی است که برخی از محصولات وارداتی ازجمله جو و کنجاله سویا که خوراک دامداری‌ها و مرغداری‌ها است، به‌دلیل مشکلات ارزی در بندر امام خمینی باقی مانده است.
حمید ورناصری افزود: روز گذشته رئیس جمهور دستور ویژه‌ای برای ترخیص هرچه سریع‌تر کالاهای موجود در بندر امام خمینی صادر کرد، اما هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.
وی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی باید مابه‌التفاوت ارز مرجع 1226 را پرداخت کند تا ترخیص کالاهای موجود در بندر عملیاتی شود، اما هنوز هیچ اقدامی از سوی آنها انجام نشده است.
ورناصری ادامه داد: بازار مرغ و گوشت قرمز تحت تأثیر نهاده‌های دامی قرار دارد که در صورت ادامه این روند، شاهد افزایش قیمت‌های این محصولات خواهیم بود.
وی تصریح کرد: عدم ترخیص نهاده‌های مورد نیاز بخش کشاورزی باعث می‌شود که اعتماد کشورهای صادرکننده نسبت به ایران سلب شود.
عدم ترخیص کالاها، سلب اعتماد کشورهای مبداء را به‌دنبال دارد
مدیرعامل شرکت نهاده‌های دامی جاهد یادآور شد: از آنجا که برای واردات نهاده‌های مورد نیاز لازم است تا مراودات اقتصادی ادامه پیدا کند، ادامه این روند و عدم ترخیص کالاها نتیجه‌ای جز سلب اعتماد نخواهد داشت.
ورناصری تأکید کرد: برخی از نهاده‌های مورد نیاز بخش کشاورزی هنوز در کشور مبداء بارگیری نشده است، زیرا باید ابتدا تکلیف کالاهای رسیده به بندر مشخص شود.
وی به فصل تابستان و گرمای هوا اشاره کرد و اظهار داشت: نباید طولانی شدن ترخیص کالاها ادامه یابد، زیرا در فصل گرما امکان فسادپذیری افزایش می‌یابد و علاوه بر آن کاهش کیفیت محصولات فوق به‌وجود می‌آید.
ورناصری در پایان گفت: با وجود تأکید رئیس جمهور، از بانک مرکزی خواهشمندیم که هرچه سریع‌تر نسبت به اختصاص مابه‌التفاوت ارز مرجع برای ترخیص کالاها اقدام کند.

09124439674

این مطالب را نیز ببینید!

نقش تهویه در پرورش جوجه یکروزه

میزان تهویه سالنهای پرورش بوقلمون بسته به فصل، گرمای محیط، رطوبت محیط، سن پرندگان، شکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

لینک تلگرام | 09124439674
لینک اینستاگرام | nemunetak