صفحه اصلی / اخبار سایت / افزایش قیمت نهاده

افزایش قیمت نهاده

ر
ئیس هیات مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی استان تهران اظهار داشت: از این پس ارز 1226 تومان برای واردات نهاده های دامی حذف و ارز 2477 جایگزین آن شد.
وی با بیان اینکه توزیع 200 هزار تن نهاده های دولتی به این دلیل متوقف شده است افزود: در حال حاضر بازار آزاد نهاده های دامی ملتهب بوده و کسی نمی داند بالاخره تکلیف چه می شود؟
یوسفی اضافه کرد: بی ثباتی در بازار آزاد از عمده ترین مشکلات ما است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون قیمت ذرت و سویا به ترتیب در بازار آزاد حدود 1200 و 1800 تومان است ادامه داد: دولت باید راه حلی منطقی و اصولی را پیشنهاد دهد که عملی باشد.
یوسفی اظهار امیدواری کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تعامل با تشکل ها و تولید کنندگان طی دو سه روز آینده راهحلی برای این مشکل پیدا کند.
وی اضافه کرد: دولت باید با توجه به حذف ارز 1226 ، پرداخت نشدن یارانه برای مرغ از سوی دولت و افزایش قیمت نهاده ها تکلیف قیمت مرغ؛ تولیدکننده و مصرف کننده را نیز معلو کند.
یوسفی ادامه داد: با این شرایط نیاز تولیدکنندگان به نقدینگی دو برابر شده و دولتی باید تسهیلات اعطایی به آنان را افزایش دهد.
وی با بیان اینکه قدرت خرید مردم کشور محدود است تصریح کرد: آیا با این اوضاع سرانه مصرف مرغ در کشور همان 25 کیلوگرم سابق خواهد بود؟
یوسفی با اشاره به ارتباط مستقیم قدرت خرید مردم و تولید تاکید کرد: اگر دولت به تولیدکنندگان کمک کند قیمت مرغ افزایش نمی یابد در غیر این صورت افزایش قیمت اتفاق می افتد.
وی با بیان این که میزان افزایش قیمت بستگی به شرایط دارد خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما نگران وضعیت تولید کننده ها و کاهش تولید مرغ در کشور هستیم.
یوسفی در پایان گفت: دولت طرحی را مبنی بر تحویل نهاده های دامی با ارز 1226 به تولید کنندگان در برابر مرغ با قیمت پایین ارائه کرده است.
به گفته وی طرح فوق در حال حاضر خام و غیر قابل اجراست.
لازم به ذکر است پیش از این قرار بود تا پایان سال جاری نهاده های دامی با ارز 1226 در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد.

 

09124439674

این مطالب را نیز ببینید!

نقش تهویه در پرورش جوجه یکروزه

میزان تهویه سالنهای پرورش بوقلمون بسته به فصل، گرمای محیط، رطوبت محیط، سن پرندگان، شکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

لینک تلگرام | 09124439674
لینک اینستاگرام | nemunetak