صفحه اصلی / اخبار سایت / مصرف گوشت شترمرغ برای فشار خون مفید است.

مصرف گوشت شترمرغ برای فشار خون مفید است.

یک متخصص تغذیه گفت: گوشت شترمرغ حاوی سدیم پایین و منیزیم بالا است که برای افراد دچار فشارخون بسیار مفید است.

مریم مراداف افزود: گوشت شترمرغ در گروه گوشت‌های قرمز طبقه‌بندی می‌شود و از ارزش غذایی بسیار بالایی برخورداراست به طوری که می‌توان گوشت شتر مرغ را یکی از کم چرب‌ترین و سالم‌ترین نمونه‌های گوشت قرمز نام برد. وی گفت: کالری، کلسترول و چربی گوشت شترمرغ حتی از گوشت مرغ و بوقلمون هم کم‌تر است و به همین دلیل گوشت شترمرغ برای بیماران قلبی، عروقی، افراد دچار چربی خون بالا و کسانی که چاق هستند می‌تواند غذای بسیار مناسبی باشد.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: اسیدهای چرب غیراشباع موجود در گوشت شترمرغ ?? درصد از مجموع اسیدهای چرب را تشکیل می‌دهد که یکی از فایده‌های این گوشت محسوب می‌شود این مزایا به همراه میزان بالای اسید چرب امگا? در گوشت شترمرغ باعث شده که این گوشت برای بیماران قلبی، عروقی و سالمندان بسیار مناسب باشد تا با اطمینان بیشتری بتوانند نیازهای پروتئینی خود را تأمین کند.
مراداف گفت: استفاده از اسید چرب امگا? تأثیر مفیدی در کاهش بیماری‌های قلبی عروقی داشته و برای رشد و نمو مؤثر است که به نظر می رسد که این اسید چرب در مقایسه با اسید چرب غیراشباع امگا? تأثیرات مفیدی در جلوگیری از لخته شدن دارد.
وی گفت: گوشت شترمرغ حاوی سدیم پایین و منیزیم بالا است که برای افراد دچار فشارخون بسیار مفید است. از نظر پروتئین و آهن نیز از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و لذا برای افراد کم‌خون و زنان باردار انتخاب مناسبی خواهد بود. این متخصص تغذیه افزود: گوشت شتر مرغ بسیار ترد و از قابلیت هضم بالایی برخوردار است به طوری که ?? درصد آن قابل هضم بوده و از نظر سهل الهضم بودن پس از گوشت ماهی در رتبه دوم قرار دارد و در صورتی که گوشت مرغ و گاو ?? درصد قابلیت هضم دارند.
مراداف اضافه کرد: البته تخم شتر مرغ ?? دقیقه طول می‌کشد که عسلی شود و 5/1 ساعت زمان احتیاج دارد که کاملاً پخته شود.

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت جوجه گوشتی رو به افزایش شده

قیمت جوجه گوشتی رو به افزایش دبیر انجمن شرکت‌های تولید کننده مرغ گوشتی گفت: با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

لینک تلگرام | 09124439674
لینک اینستاگرام | nemunetak