صفحه اصلی / اخبار سایت / *صندوق سرمايه گذاري روستایی در تمام استان ها

*صندوق سرمايه گذاري روستایی در تمام استان ها

رئيس هيات مديره و مديرعامل صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي ايران از تشكيل اين صندوق در تمام شهرستان هاي كشور خبر داد.به گزارش ايرنا،سيد عبدالكريم رضوي در نشستي با نماينده مردم شهرستان هاي خلخال و كوثر در مجلس شوراي اسلامي و فرمانداران اين دو شهرستان افزود: هم اكنون ۳۳ صندوق توسعه كشاورزي در برخي از مراكز استان ها و شهرستان هاي كشور فعال است و تلاش مي شود اين صندوق در تمام شهرستان هاي كشور تشكيل تا كشاورزان از مزاياي آن بهره مند شوند.
وي افزود: ۵۱ درصد از سهام اوليه صندوق توسعه كشاورزي در مناطق مختلف كشور از سوي دولت و اعتبارات دولتي و ۴۹ درصد نيز آورده كشاورزان است.
وي استفاده مساوي از تسهيلات صندوق بطور مساوي از سوي كشاورزان عضو اين صندوق و ساير حمايت هاي مالي صندوق از واحدهاي توليدي و تشكل هاي كشاورزي را از جمله مزاياي تشكيل صندوق توسعه كشاورزي اعلام كرد.
وي گفت: صندوق توسعه تعاون پيش از اين در استان اردبيل تشكيل شده ولي به دلايل نداشتن شناخت كافي كشاورزان با مزاياي آن در مدت چند سال صندوق فعاليت آن چنان مثبتي نداشته است.
رضوي اظهار كرد: با امضاي تفاهم نامه اي بين اين صندوق و استاندار اردبيل سرمايه فعلي صندوق توسعه كشاورزي مركز استان كه ۵۵ ميليارد ريال است به ۶۰ ميليارد ريال افزايش خواهد يافت.
مديرعامل صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري بخش كشاورزي كشور گفت: شهرستان هاي خلخال و كوثر اولين شهرستان هايي هستند كه صندوق توسعه كشاورزي در آنها تشكيل مي شود.
وي افزود: نحوه تشكيل صندوق به صورتي است كه هر كشاورز به اندازه توليدات كشاورزي مي تواند در آن سهامدار شود ، در عين حال در استفاده از تسهيلات صندوق و حمايت هاي مالي آن سهم همه بطور مساوي خواهد بود.

09124439674

این مطالب را نیز ببینید!

نقش تهویه در پرورش جوجه یکروزه

میزان تهویه سالنهای پرورش بوقلمون بسته به فصل، گرمای محیط، رطوبت محیط، سن پرندگان، شکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

لینک تلگرام | 09124439674
لینک اینستاگرام | nemunetak