صفحه اصلی / اسلایدر ویژه / جهاد کشاورزی از پرورش بوقلمون در کردستان حمایت می کند

جهاد کشاورزی از پرورش بوقلمون در کردستان حمایت می کند

سنندج – مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به ظرفیت های استان در زمینه پرورش بوقلمون، گفت: جهاد کشاورزی از طریق اعطای تسهیلات بانکی از پرورش بوقلمون در استان حمایت می کند.
[جهاد کشاورزی از پرورش بوقلمون در کردستان حمایت می کند]

فرزاد معاونی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، سابقه پرورش بوقلمون در استان کردستان را دیرینه دانست و گفت: مردم کردستان رغبت زیادی به مصرف گوشت بوقلمون دارند.

به گفته وی در چند سال اخیر دو واحد پرورش بوقلمون صنعتی به ظرفیت چهار هزار و 500 قطعه در دوره و 9 هزار قطعه در سال در شهرستان بانه با توان تولید حدود 60 تن گوشت بوقلمون راه اندازی و اکنون فعال است.

وی با اشاره به اینکه موافقت اصولی برای راه اندازی 9 واحد پرورش بوقلمون به ظرفیت 24 هزار قطعه در دوره صادر شده است گفت: پروانه تاسیس هفت واحد به ظرفیت 18 هزار قطعه در دوره نیز صادر شده است.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: با حمایت های این سازمان در روستاهای استان نیز پرورش بوقلمون به صورت نیمه صنعتی در حال احیا است.

معاونی اظهار کرد: جهاد کشاورزی از محل تسهیلات بانکی طرح توسعه بخش کشاورزی، از راه اندازی واحدهای پرورش بوقلمون در استان حمایت می کند.

به گفته وی تاکنون 20 واحد پرورش بوقلمون بومی به ظرفیت هزار و 150 قطعه در روستاهای استان راه اندازی شده است.

 

09124439674

این مطالب را نیز ببینید!

پرورش جوجه بوقلمون از روز دوم تا دهم

بستر در روز دوم تا دهم بسترهای مرطوب و کیک شده را به طور روزانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

لینک تلگرام | 09124439674
لینک اینستاگرام | nemunetak