صفحه اصلی / اخبار سایت / استفاده نشاسته در خوراک طیور

استفاده نشاسته در خوراک طیور

به گزارش سازمان فائو ، استفاده از گیاه نشاسته برای دام و طیور در غنا منجر به کاهش بهای بالای خوراک ، افزایش تولیدات و بازدهی و همچنین بالا بردن فرصت های شغلی گشته است .
بررسی گنجاندن گیاه نشاسته در خوراک دام و طیور در غنا به عنوان بخشی از ابتکار عمل سازمان فائو و به منظور کاهش فقر در این کشور انجام شد .
طبق گزارشی که در این خصوص به سازمان فائو ارائه شده ، گیاه نشاسته که یکی از مواد غذایی ضروری محسوب می گردد تقریباً توسط تمامی مزرعه داران و کشاورزان غنا کشت می شود و از منابع خوب کالری به حساب می آید.
در واقع کشور غنا در افریقا پس از نیجریه ، کنگو و آنگولا، چهارمین کشوریست که کشت نشاسته در آن بالاست. تولیدات نشاسته غنا در سال 2010میلادی 5 / 13 میلیون تن بود . طبق اطلاعات موجود 90درصد کشاورزان این کشور به کشت این محصول می پردازند و تقریباً 22درصد از تولیدات ناخالص داخلی به این محصول تعلق دارد و برای مبارزه با فقر محصول بسیار مناسبی محسوب می شود.
گیاه نشاسته در بسیاری از مناطق جهان به اشکال مختلف در خوراک دام و طیور استفاده می شود. برگ ها و ساقۀ آن ،پوست و به ویژه ریشه آن، به صورت تازه و یا خشک شده ، به تنهایی و یا به صورت مخلوط با سایر خوراک برای دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد. ریشۀ خشک شدۀ نشاسته به صورت پلت، ورق های چیپس و یا پودر شده به ویژه برای خوراک طیور مورد استفاده قرار می گیرد.
در کشوری مانند غنا که صنعت دامپروری و مرغداری در آن شدیداً متأثر از خوراک بی کیفیت است یافتن جایگزینی مناسب مانند گیاه نشاسته بسیار حائز اهمیت است.
اگرچه گیاه نشاسته جایگزین خوبی برای ذرت به حساب می آید اما محتوای پایین پروتئین، ویتامین و مواد معدنی آن از جمله دلایلی هستند که کمتر در غذای حیوان استفاده می شوند.

این مطالب را نیز ببینید!

نقش تهویه در پرورش جوجه یکروزه

میزان تهویه سالنهای پرورش بوقلمون بسته به فصل، گرمای محیط، رطوبت محیط، سن پرندگان، شکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

لینک تلگرام | 09124439674
لینک اینستاگرام | nemunetak